Make your own free website on Tripod.com


Paštika ze zvěřiny se zeleným pepřem a brusinkovou omáčkou.

Srnčí plec a vepřový bůček vykostíme, opereme ve studené vodě a nakrájíme na malé kousky. Nakrájené maso vložíme do vhodné mísy, přidáme paštikové koření, sůl, červené víno a brandy.

Vykostěná bažantí prsíčka lehce okořeníme bílým pepřem, zakápneme červeným vínem a společně s naloženým masem necháme 24 hodin odležet. Bažantí prsíčka lehce opečeme na oleji a necháme vychladnout.

Maso a vepřová játra třikrát jemně umeleme, přidáme vejce, žloutky, paštikové koření, smetanu a vymícháme do jemné hladké hmoty. Nakonec přidáme slaninu krájenou na kostičky a zelený pepř.

Paštikovou formu vyložíme fólií a plníme do poloviny masovou hmotou. Vychladlá bažantí prsíčka klademe do středu formy, přidáme zbývající hmotu, řádně uhladíme, formu těsně uzavřeme a vaříme v páře při 80°C 90 minut. Uvařenou paštiku necháme ve formě dostatečně vychladit.

Brusinková omáčka:
Červené víno a ostatní suroviny zahřejeme ve vhodné nádobě na 80°C a vmícháme Solamyl namočený v malém množství vína. Omáčku krátce prohřejeme a po dostatečném vychladnutí podáváme.

Játra 150 g vepřová
Koření 10 g paštikové
Láhev Brandy 30 g
Maso bažantí 150 g prsíčka
Maso srnčí 300 g plec
Maso vepřové 300 g bůček
Mouka 20 g hrubá
Olej 10 g stolní
Pepř 10 g zelený
Slanina 80 g bez kůže
Smetana 300 g 33%
Sůl 30 g
Vejce 1 kus
Vejce 1 kus žloutek
Víno 100 g červené
 
Brusinková omáčka:
Brusinky 200 g kompot
Citrón 10 g šťáva
Pomeranč 10 g kůra
Solamyl 10 g
Víno 70 g červené
Zázvor 1 g mletý
 

Zpět