Make your own free website on Tripod.com


Vepřová panenka v čili omáčce na zeleninovém rizotu s kuskusem.

Den předem panenku naložíme do čerstvých bylinek (petržel, máta, bazalka a estragon) a olivového oleje. Druhý den panenku vyjmeme a zprudka opečeme po obou stranách, potom ji vložíme do grilu a zvolna grilujeme, až má růžovou barvu.

Mezitím do výpeku vložíme česnek, nakrájený na tenké plátky, přidáme čili papričky a vše necháme zesklovatět. Potom přidáme ananasovou šťávu, vývar a kečup, zamícháme, osolíme a opepříme. Pod pokličkou ještě 5 - 6 minut dusíme.

Dále si připravíme zeleninové rizoto s kuskusem. V osolené vodě uvaříme kuskus (cca 5 minut), zcedíme, propláchneme studenou vodou a necháme okapat. Zeleninu nakrájíme na kostičky, orestujeme na olivovém oleji, přidáme kuskus, dochutíme muškátovým oříškem, osolíme a zamícháme. To celé vložíme do formy a gratinujeme.

Vlastní úprava na talíři je jednoduchá. Doprostřed talíře vložíme rámeček (formu), vyplníme rizotem, okolo nalijeme omáčku včetně celých feferonek, odstraníme formu a na vytvořenou kostku nebo váleček z rizota položíme nakrájenou panenku, kterou dozdobíme bramborovou slámou. Tu získáme nastrouháním brambory na velmi tenké proužky.

Suroviny

Ananas 200 g juice
Česnek 20 g
Kečup 80 g
Maso vepřové 600 g panenka
Olej 20 g
Paprička čili 80 g
Vývar 200 g hovězí
 
Zeleninové rizoto s kuskusem:
Brokolice 120 g
Kuskus 400 g navařený
Květák 120 g
Mrkev 120 g
Rajčata 120 g
Česnek , Muškátový oříšek , Sůl  

Zpět