Make your own free website on Tripod.com


Kachní roláda s mandlovou nádivkou.

Pro vykostění používáme buď čerstvou, nebo rozmrzlou kachnu. Nejlepší je kachnu i ostatní drůbež, kterou chceme odkostit, podél hřbetní kosti naříznout a opatrně, ostrým špičatým nožem maso oddělovat od kosti. Vykostěnou kachnu rozložíme na podložku, lehce posolíme a opepříme.

Příprava nádivky:
Máslo utřeme se žloutky, přidáme na kostičky nakrájenou žemli, která je lehce navlhčená v mléce, v horké vodě povařené, oloupané, na hrubo nasekané mandle, v teplé vodě předem namočené rozinky, oloupaná, jadřinců zbavená, na plátky nakrájená jablka, promícháme, osolíme a přidáme malé množství muškátového oříšku, přimícháme sníh z bílků.

Vykostěnou kachnu naplníme nádivkou a zašijeme. Skelet kachny přesekneme, menší část vložíme do pekáče, přidáme na hrubo nasekanou cibuli a mírně posolíme a okmínujeme. Na tento podklad dáme osolenou kachnu, pečeme ve vyhřáté troubě. Během pečení podle potřeby podléváme dalším vývarem, přeléváme vypečenou šťávou a občas obrátíme. Měkkou kachnu vyjmeme, šťávu vysmahneme na tuk, přidáme hladkou mouku a lehce ji opražíme a za stálého míchání ředíme vývarem. Povaříme asi 30 minut a potom ji přecedíme a dochutíme solí.

Vhodné přílohy: houskový knedlík, bramborový knedlík, brambor.

Jablko 3 kusy
Mandle 400 g
Máslo 5 pol.lžic
Maso kachní 1 větší kachna celá
Mouka hladká
Pečivo 2 kusy Veka, žemle
Rozinky 100 g
Vejce 3 kusy
Cibule , Kmín , Kudrnka , Mléko , Muškátový oříšek , Pepř , Sůl  

Zpět